Bursa Gürsu’ya ikinci ‘altın karınca’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Gürsu ilçesinde gençlik projeleriyle dikkat çeken ve rol model olan yerel belediye “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Sende Gönül Ver” Projesi ile 2022 Altın Karınca ödülüne layık görülerek, ürettiği projelerle 9’uncu ödülünü kazandı.

Gürsu Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği (MBB)’nin üye belediyeleri tarafından gerçekleştirilmiş iyi uygulama örneklerinin belirlenmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilmesiyle yaşam kalitesi yüksek şehirler oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Altın Karınca Ödülleri kapsamında ödül aldı.

10 proje kategorisinde düzenlenen Altın Karınca Ödülleri kapsamında değerlendirilen Gürsu Belediyesi’nin “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Sende Gönül Ver Projesi”, sosyal hizmetler kategorisinde ödüle layık görüldü.

375 projenin 10 ayrı kategoride yarıştığı Altın Karınca’ da, 49 proje ödül aldı. Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de düzenlenenBelediyelerin değil belediyelerin gerçekleştirdiği projelerin yarıştığıtörende, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, proje ödülünü, Ar-Ge Müdürlüğü proje ekibiyle birlikte MBB Başkanı Tahir Büyükakın’ın elinden aldı.

“Geleceğimiz gençlerimizin ışıklarının yarınlarımızı aydınlatması için hayata geçirdiğimiz gençlik projelerimizin elde ettiği başarılar bizleri gururlandırıyor” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Ülkemizin geleceğinin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğinin farkındayız ve bu bilinçle gençlerimize yönelik yenilikçi projelere önem veriyoruz. Ödüle layık görülen bu projemizin amacı; gençlerimizin enerjisini gönüllülük ile buluşturmak, gençlerin milli ve insani değerlere sahip, çevresine ve tabiata saygılı, toplumsal hayata aktif katkı sağlayan, temel hak ve hürriyetlerini etkin kullanan, uluslararası akranlarıyla mücadele edecek şekilde yetişmelerini sağlamak. Gençlerimizin en donanımlışekilde yetişmeleri, geleceğin mesleklerinde iş bulabilmeleri ve girişimci olmaları için gayret gösteriyoruz “dedi.

GENÇLER UYGULAMA ALANLARINDA MESLEKLERİ TANIYOR

Ödül kazanan “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Sende Gönül Ver Projesi” nin uygulama ayaklarından biri olan “Gürsu Belediyesi Eurodesk Gönüllü Akademisi”kapsamında gençlere; proje geliştirme ve uygulama, tasarım odaklı düşünme, problem çözme, etkin iletişim, inovasyon, girişimcilik, dijital okuryazarlık,finansal okuryazarlık, sosyal girişimcilik gibi konularda eğitimler veriliyor ve gençler gelişimlerini sağlayacak etkinliklerle buluşturuluyor. Düzenlenen programlarla gençler, geleceğin meslekleriyle tanıştırılıyor, teknoloji tabanlı şirketlere ve model fabrikalara yapılan teknik gezilerle meslekleri uygulama alanlarında tanıma imkanı buluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir